Viimati Ostetud

Biolani kuivkäimla Naturum

Tarneaeg: 2 - 5 tööpäeva

*tahkeid jäätmeid kompostiv kuivkäimla
*eraldab vedeliku tahketest jäätmetest
*võib paigaldada siseruumidesse, veekloseti asemele
*ei vaja vee- ega elektriühendust
*võib varustada ventilaatoriga (elektritoitel)
*võimalik kasutada ka bideena
*kompostimahuti on kerge ja hõlpsasti tühjendatav

Rohkem infot

Rohkem infot

Naturumi kasutamine:
Naturumit tuleb kasutada ja hooldada juhiseid järgides. Siis on meeldiv käimlat kasutada ja hooldada. Esimestel kasutuskordadel tuleb veenduda, et kasutaja istumiskaugus ja -viis on käimlaga sobivad. Ka külalisi tuleb juhendada käimla kasutamises. Naturum on mõeldud kompostitavate käimlajäätmete ehk ka tualettpaberi kasutamiseks.Käimlasse ei tohi visata midagi sellist, mis takistab käimlajäätmete järelkäitlust, näiteks:prahti, hügieenisidemeidkemikaale, lupja pesuaineid, pesuvett tuhka, sigaretikonisid  Enne kasutuselevõttu
Käimla kasutuselevõtul tühjendatakse käimlasse üks kotitäis sidusainet. Kalla niiske sidusainesegu istmeava kaudu trumlisse, pannes trumli samal ajal pedaalile vajutades pöörlema. Segu niisutatakse enne eraldi anumas. Segu on piisavalt niiske, kui seda peopesas kokku surudes eraldub paar tilka vett. Teine kotitäis sidusainet kallatakse käimlasse kasutamisperioodi alguses. Sidusaine on turba ja kompostmulla segu. 
Käimla kasutamine
Naturumis võib loomulikke vajadusi rahuldada istudes või seistes.Kui sulgurklapp on kinnises asendis, võib Naturumisse urineerida seistes või istudes ning pesta potti käsidušiga. Siis kandub vedelik kanalisatsiooni ega satu kompostitrumlisse. paber visatakse kompostitrumlisse. Suurema häda tegemisel avatakse trumlit sulgev klapp Pärast kasutamist keeratakse kasutushooba ja vajutatakse paar korda pedaali, et väljaheide ja paber ei oleks enam nähtaval, ning veenõu loputatakse väikese veekogusega Kui käimlat ei kasutata aasta ringi
Kütmata ruumi paigutatud käimla võib talvel jäätuda. Käimlaseadmed on valmistatud külmakindlatest materjalidest ning külmumine neid ei kahjusta. Pärast pikka külmaperioodi võib Naturumi kompostimass jäätuda ning seda ei saa trumlis enam ringi ajada. Sellisel ajal ei ole seadet ajutiselt võimalik kasutada.Kui temperatuur tõuseb, sulab mass kiiresti ja Naturumit saab kasutada kohe, kui trumli liikumisel vajub segu kompostimassi peale. Kui vedelik kogutakse külmumisohus anumasse, tuleb anum sügisel enne külmade tulekut külmumiskahjustuste vältimiseks tühjendada. Kui hoones on vedeliku külmumisoht, tühjendatakse ka käimla vesilukk. 
Sidusaine kasutamine Sobiva sidusaine kasutamine on käimla toimivuse seisukohalt väga oluline. Sidusainena on soovitatav kasutada väetise ja lubjalisandita turvast Biolan Põhiturvas või granuleeritud Naturumi kuivatusturvast. Naturumis ei tohi kasutada jämedat koorepuru sisaldavat Biolan Komposti- ja Käimlaturvast ega analoogset ainet.
Sidusainet lisatakse kord nädalas. Biolan Põhiturvast lisatakse üks liiter kasutaja kohta nädalas ja Naturumi kuivatusturvast ½ liitrit kasutaja kohta nädalas. Sidusaine lisatakse istmeava kaudu, pannes trumli samal ajal pedaalile vajutades pöörlema. Turvast tuleb enne trumlisse lisamist niisutada. Turvas on piisavalt niiske, kui seda peopesas kokku surudes eraldub paar tilka vett. Kuiv turvas ei seo, vaid hülgab vedelikku. 

Vaata lisa tootja kodulehelt! 

1 320,00€

Kuumakse al. 44.28€

    Püsikliendile ost boonusrahaga kuni -10% soodsam
    Püsiklient kogub selle toote ostuga 3% boonusraha

    Seonduvad tooted