Viimati Ostetud

Biolani koorekate 60L

Tarneaeg: 2 - 5 tööpäeva

Biolani koorekate on okaspuukoorest valmistatud looduslik katteaine, mida kasutatakse pinnase katmiseks puu- ja põõsaistikute ümbruses, puuvilja- ja marjaaias ning peenramaal.
Biolani koorekate kaitseb mullapinda kuivamise ja paduvihma tagajärjel tekkiva muda eest
*takistab umbrohu idanemist
*soodustab mikroorganismide tegevust ja muudab mullastruktuuri vastupidavaks
*suurendab mulla huumusesisaldust
*hoiab ära vihma ajal tekkivad mullapritsmed ning saagi puhtana Biolani
Koorekate on peenendatud ja sõelutud ning valmistatud puhtast okaspuukoorest.
See ei sisalda tõrjeainete jääke ega muid kahjulikke kemikaale ning selle laotamine on puhas ja lihtne.

Kaal ~14kg

Rohkem infot

Rohkem infot

Puu- ja põõsaistikud: Koorekate sobib maapinna katmiseks ilupuude ja -põõsaste, rooside, viljapuude, marjapõõsaste ning vaarikate ümbruses. Samuti on koorekate hea teeradade kattematerjal ning sobib marjapõõsaste juurde ja peenramaale.

Koorekatet on soovitatav taimede alla panna kohe istutamise ajal. Tavaliselt piisab viiesentimeetrisest kihist – see kaitseb mullapinda ning takistab umbrohu idanemist. Paksemat, 10–15 cm kattekihti kasutades on võimalik ära hoida ka mitmeaastaste umbrohutaimede kasvu. Enne istutamist tuleks maapind korralikult umbrohust puhastada.

Köögiviljaaed: Koorekatet kasutatakse köögiviljaaias, et parandada taimede kasvutingimusi, hõlbustada umbrohutõrjet ning kaitsta saaki mullapritsemete eest. Koorekate sobib istikuna istutatavatele taimedele, nagu kapsas, peasalat, porrulauk, kurk, tomat, ning mitmeaastastele köögiviljadele, nagu rabarber ja spargel. Samuti sobib koorekate suurepäraselt aiamaa teeradade katmiseks.

Koorekatte võib laiali laotada kas enne või pärast taime istutamist. Maapind peab olema enne seda korralikult soojenenud. Sobiv kattekihi paksus on umbes 5 cm.
 
 

Kui istikute all kasutatakse koorekatet, ei ole maapinda vaja eraldi hooldada ega kobestada, selle eest hoolitsevad mullas elavad mikroorganismid ja vihmaussid. Kasutades koorekatet üheaastaste ilutaimede ja köögiviljade juures, võib seda soovi korral pinnasesse segada juba sügistööde ajal.

Koorekate laguneb maapinnas aeglaselt ning sellest tekib uus viljakas huumus. Huumus seob algul rohkesti toitaineid, seepärast on väetisevajadus koorekatte kasutamise esimestel aastatel suurem.

Koorekate on looduslik multš, mis sobib maapinna katmiseks puude ja põõsaste juurestiku ümber. Koorekate hoiab ära niiskuse aurustumise, kaitseb maapinda paduvihmadest põhjustatud muda tekke eest ning takistab umbrohu kasvu. Koorekattega saab kergesti hooldatavad rajad ja vahekäigud marjaaeda ja aiamaale. Koorekate laotatakse taimede juurestiku ümber soovitatavalt kohe peale istutamist. Enamasti piisab viie sentimeetri paksusest kihist; multšikiht kaitseb mulla pinnakihti ja takistab umbrohu idanemist. Kui kasutada paksemat, 10–15 cm paksust kihti, on takistatud ka mitmeaastaste juurumbrohutaimede kasv.

8,90€

    Püsikliendile ost boonusrahaga kuni -10% soodsam
    Püsiklient kogub selle toote ostuga 3% boonusraha
    kalkulaator

    Seonduvad tooted